Organization Calendar (Peterborough Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevNov 17, 2019-Nov 30, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 17Nov 18Nov 19Nov 20Nov 21Nov 22Nov 23
Rep - Peewee AA - Silver Stick Regional (9161)
Rep - Minor Bantam AA - Buffalo River Outdoor Classic Tournament (NYT192037)
Rep - Minor Peewee AE - Gene Harrington Shootout Classic (NYT1920137)
Rep - Minor Atom AE - Canadian Tire Classic (9009)
Rep - Minor Midget AA - Northumberland Silver Stick (9100)
RS - Minor Bantam RS - Lefroy Ice Breaker (9130)
IP 3-4
Team 1 - Sharks & Team 2 - Senators
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
IP 3-4
Team 3 - Flyers
7:00 AM-8:00 AM
Practice
IP 5-6
Team 7 & Team 12
7:15 AM-8:15 AM
Shared Practice
IP 5-6
Team 9 & Team 10
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
ATOM
AtoMc 7
7:30 AM-8:30 AM
vs. ATOM - AtoMc 5
MNOV
Team 4 & Team 2
8:00 AM-9:00 AM
Development
IP 5-6
Team 5 & Team 3
8:15 AM-9:15 AM
Shared Practice
ATOM
AtoMc 2
8:30 AM-9:30 AM
vs. ATOM - AtoMc 3
BAN
Team 1
8:30 AM-9:45 AM
vs. BAN - Team 6
MNOV
Team 3 & Team 1
9:00 AM-10:00 AM
Development
IP 5-6
Team 1 & Team 4
9:15 AM-10:15 AM
Shared Practice
ATOM
AtoMc 1
9:30 AM-10:30 AM
vs. ATOM - AtoMc 6
BAN
Team 3
9:45 AM-11:00 AM
vs. BAN - Team 4
NOV
Team 4 & Team 3
10:00 AM-11:00 AM
Development
IP 5-6
Team 8 & Team 11
10:15 AM-11:15 AM
Shared Practice
ATOM
AtoMc 8
10:30 AM-11:30 AM
vs. ATOM - AtoMc 4
Rep
Atom A
10:30 AM-11:45 AM
@ Oshawa Generals
Campus (1) [A-A044]
NOV
Team 2 & Team 1
11:00 AM-12:00 PM
Development
BAN
Team 2
11:00 AM-12:15 PM
vs. BAN - Team 5
Initiation 5-6
11:15 AM-12:15 PM
Goalie Development
Minor Novice
11:15 AM-12:15 PM
Goalie Development
Novice
11:15 AM-12:15 PM
Goalie Development
ATOM
AtoMc 1
11:15 AM-12:15 PM
Goalie Development
IP 5-6
Team 6 & Team 2
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
Rep
Minor Novice Select
12:15 PM-1:15 PM
Practice
Rep
Minor Atom A
12:45 PM-2:00 PM
vs. Kingston Canadians AE
Rep
Minor Peewee AA
1:00 PM-2:15 PM
@ Pickering Panthers
Don Beer (2) [MP-AA102]
Rep
Minor Peewee AE
1:00 PM-2:15 PM
@ Whitby Wildcats
IPSC (5) [MP-AE135]
Rep
Novice A
1:15 PM-2:15 PM
vs. North Durham Warriors
Rep
Atom AA
1:30 PM-2:45 PM
@ Clarington Toros
Rep
Atom AE
2:00 PM-3:15 PM
@ Kingston Canadians
Centre 70 [A-AE039]
Rep
Peewee AE
2:00 PM-3:15 PM
vs. Clarington Toros
Rep
Novice AA
2:15 PM-3:15 PM
vs. Whitby Wildcats-Blue
Rep
Minor Peewee A
2:45 PM-4:00 PM
@ Clarington Toros
Rep
Minor Atom AE
3:00 PM-4:15 PM
vs. Kingston Canadians AE
MID
Team 3
4:30 PM-5:45 PM
vs. MID - Team 4
Rep
Minor Bantam A
5:15 PM-7:00 PM
@ Quinte West Hawks
MID
Team 1
5:45 PM-7:00 PM
vs. MID - Team 2
Rep
Bantam MD
6:30 PM-8:15 PM
vs. Aurora Tigers
RS
Bantam RS
6:45 PM-8:00 PM
@ North Durham
Rep
Peewee A
7:15 PM-8:30 PM
vs. Kingston Canadians
Rep
Bantam AA
7:45 PM-9:30 PM
@ Clarington Toros
Darlington [B-AA010]
Rep
Minor Midget MD
8:15 PM-10:00 PM
vs. Richmond Hill Stars
Rep
Bantam A
8:30 PM-10:15 PM
@ North Durham Warriors
Scugog (1) [B-A045]
Rep
Midget AA
8:30 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Minor Atom AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice A
5:15 PM-6:15 PM
Elite Edges
Rep
Atom AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
RS
Peewee RS
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Novice AA
6:15 PM-7:15 PM
Power Skating
Rep
Minor Peewee AA
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee A
7:15 PM-8:15 PM
Practice
RS
Bantam RS
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Peewee AA
8:00 PM-9:00 PM
Practice
RS
Minor Bantam RS
8:00 PM-9:30 PM
@ Whitby
Rep
Peewee A
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Rep
Minor Bantam MD
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Minor Bantam AA
9:15 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Minor Bantam A
9:15 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Minor Novice Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom AE
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Minor Peewee AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee AA
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Bantam A
7:15 PM-8:45 PM
Practice
Rep
Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Peewee A
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Bantam AA
8:45 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Minor Bantam MD
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Peewee AA
7:15 AM-8:15 AM
Practice
Rep
Minor Atom AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Minor Bantam A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee AE
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Minor Midget MD
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Bantam MD
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Bantam AA
8:45 PM-10:30 PM
@ Whitby Wildcats
IPSC (4) [B-AA110]
Rep
Minor Midget AA
9:15 PM-11:00 PM
@ Clarington Toros
Rickard (A) [MM-AA032]
Rep
Midget AA
9:30 PM-11:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee AA
7:15 AM-8:15 AM
Practice
Rep
Minor Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Novice Select
5:15 PM-6:15 PM
Practice
BAN
Team 4
5:15 PM-6:15 PM
vs. BAN - Team 6
Rep
Minor Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
BAN
Team 3
6:15 PM-7:15 PM
vs. BAN - Team 2
Rep
Atom AE
6:15 PM-7:30 PM
vs. Whitby Wildcats
Rep
Minor Atom AA
6:30 PM-7:45 PM
@ Oshawa Generals
Campus (1) [MA-AA091]
Rep
Minor Peewee A
6:30 PM-7:45 PM
@ Pickering Panthers
Don Beer (3) [MP-A084]
Rep
Atom A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
BAN
Team 5
7:15 PM-8:15 PM
vs. BAN - Team 1
Rep
Bantam A
7:30 PM-9:15 PM
vs. Quinte West Hawks
Rep
Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Midget AA
8:30 PM-10:15 PM
vs. North Durham Warriors
Rep
Minor Bantam AA
9:15 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Minor Peewee AE
11:55 AM-1:10 PM
vs. Pelham Panthers
Hockey Outlet [1]
Rep
Peewee AE
4:00 PM-5:00 PM
Development
PW
Team 8 - Red Rockets & Team 4 - Hornets
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
5:00 PM-6:00 PM
Rep Goalie Dev't Minor Novice, Novice & Minor Atom
PW
Team 1 - Raiders & Team 6 - Warriors
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
PW
Team 7 - Yetis & Team 5 - Blues
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Rep
6:00 PM-7:00 PM
Rep Goalie Dev't Atom & Minor Peewee
MID
Team 1
6:15 PM-7:15 PM
vs. MID - Team 4
PW
Team 2 - Bobcats & Team 3 - Avalanche
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
Rep
7:00 PM-8:00 PM
Rep Goalie Dev't Peewee & Minor Bantam
MID
Team 2
7:15 PM-8:15 PM
vs. MID - Team 3
RS
Bantam RS
7:30 PM-9:00 PM
@ Oshawa
Rep
Peewee AA
7:30 PM-8:45 PM
@ North Durham Warriors
Uxbridge (1) [P-AA059]
Rep
8:00 PM-9:00 PM
Rep Goalie Dev't Bantam & Minor Midget
Rep
Midget AA
9:00 PM-10:45 PM
@ North Durham Warriors
Uxbridge (1) [M-AA041]
IP 5-6
Team 2 & Team 4
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
IP 5-6
Team 6 & Team 11
7:15 AM-8:15 AM
Shared Practice
IP 5-6
Team 9 & Team 8
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
IP 3-4
Team 1 - Sharks & Team 2 - Senators
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP 3-4
Team 3 - Flyers
8:00 AM-9:00 AM
Practice
ATOM
AtoMc 6 & AtoMc 4
8:00 AM-9:00 AM
Development
IP 5-6
Team 10 & Team 7
8:15 AM-9:15 AM
Shared Practice
IP 5-6
Team 12 & Team 5
8:45 AM-9:45 AM
Shared Practice
ATOM
AtoMc 8 & AtoMc 2
9:00 AM-10:00 AM
Development
Rep
Minor Peewee AE
9:00 AM-10:15 AM
@ Stouffville Clippers
Riverworks NHL [2]
IP 5-6
Team 3 & Team 1
9:15 AM-10:15 AM
Shared Practice
PW
Team 6 - Warriors
9:45 AM-10:45 AM
vs. PW - Team 4 - Hornets
ATOM
AtoMc 3 & AtoMc 7
10:00 AM-11:00 AM
Development
MNOV
Team 3
10:15 AM-11:15 AM
vs. MNOV - Team 4
MNOV
Team 1
10:15 AM-11:15 AM
vs. MNOV - Team 2
PW
Team 3 - Avalanche
10:45 AM-11:45 AM
vs. PW - Team 7 - Yetis
ATOM
AtoMc 5 & AtoMc 1
11:00 AM-12:00 PM
Development
NOV
Team 3
11:15 AM-12:15 PM
vs. NOV - Team 2
NOV
Team 1
11:15 AM-12:15 PM
vs. NOV - Team 4
PW
Team 8 - Red Rockets
11:45 AM-12:45 PM
vs. PW - Team 2 - Bobcats
Novice
12:00 PM-1:00 PM
Goalie Development
Atom
12:00 PM-1:00 PM
Goalie Development
Initiation 5-6
12:00 PM-1:00 PM
Goalie Development
Minor Novice
12:00 PM-1:00 PM
Goalie Development
Rep
Minor Novice Select
12:15 PM-1:15 PM
@ Whitby
PW
Team 5 - Blues
12:45 PM-1:45 PM
vs. PW - Team 1 - Raiders
RS
Atom RS
1:00 PM-2:00 PM
Development
Rep
Atom AE
1:00 PM-2:15 PM
vs. Oshawa Generals
Rep
Peewee AE
1:45 PM-3:00 PM
Practice
RS
Minor Bantam RS
2:00 PM-3:00 PM
Development
Rep
Minor Atom AA
2:15 PM-3:30 PM
vs. Clarington Toros
RS
Peewee RS & Bantam RS
3:00 PM-4:00 PM
Development
Rep
Atom AA
3:00 PM-4:15 PM
vs. Whitby Wildcats
Rep
Novice A
3:30 PM-4:45 PM
@ Whitby Wildcats
IPSC (2) [NAH13]
Rep
Atom A
3:45 PM-5:00 PM
@ Oshawa Generals
Rep
Minor Peewee A
4:15 PM-5:30 PM
vs. Ajax Knights
Rep
Bantam AA
5:00 PM-6:45 PM
@ Pickering Panthers
Don Beer (2) [B-AA086]
Rep
Peewee A
5:15 PM-6:30 PM
vs. Whitby Wildcats White
Rep
Minor Peewee AA
5:30 PM-6:45 PM
vs. Pickering Panthers
Rep
Minor Bantam AA
6:15 PM-8:00 PM
@ Whitby Wildcats
IPSC (4) [MB-AA125]
Rep
Bantam A
6:30 PM-8:15 PM
vs. Whitby Wildcats White
Rep
Minor Bantam A
6:45 PM-8:30 PM
vs. Whitby Wildcats White
Rep
Midget AA
8:00 PM-9:45 PM
@ Whitby Wildcats
IPSC (4) [M-AA099]
Rep
Minor Peewee AE
8:10 PM-9:25 PM
vs. Centre Wellington Fusion
Hyde Park 1 [3]
Rep
Minor Midget AA
8:15 PM-10:00 PM
vs. Northumberland Nighthawks
Rep
Bantam MD
8:30 PM-10:15 PM
@ Markham Waxers white
Milliken Mills [B-MD19-076]
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
Rep - Minor Peewee AE - Gene Harrington Shootout Classic (NYT1920137)
Rep - Minor Atom AE - Canadian Tire Classic (9009)
Rep - Minor Midget AA - Northumberland Silver Stick (9100)
RS - Minor Bantam RS - Lefroy Ice Breaker (9130)
Rep - Minor Peewee AA - NATION'S CUP TIER-II (MIT2050537013)
Rep - Peewee A - Northumberland Silver Stick (9100)
Rep - Minor Bantam AA - Northumberland Silver Stick (9100)
Rep - Minor Atom AA - Detroit Nations Cup (MIT 2050537013)
Rep - Minor Peewee A - Northumberland Silver Stick 2019 (9100)
Rep - Minor Atom A - NATION'S CUP TIER-II ( MIT2050537013)
Rep - Minor Bantam A - Nations Cup (MIT2050537013)
Rep - Atom AE - 2019 Nations Cup Tier 2 (MIT2050537013)
IP 5-6
Team 5 & Team 10
7:15 AM-8:15 AM
Shared Practice
IP 5-6
Team 3 & Team 12
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
IP 5-6
Team 6 & Team 9
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP 3-4
Team 1 - Sharks & Team 2 - Senators
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
IP 3-4
Team 3 - Flyers
8:00 AM-9:00 AM
Practice
IP 5-6
Team 7 & Team 8
8:15 AM-9:15 AM
Shared Practice
ATOM
AtoMc 5
8:30 AM-9:30 AM
vs. ATOM - AtoMc 3
BAN
Team 5
8:30 AM-9:45 AM
vs. BAN - Team 3
IP 5-6
Team 4 & Team 11
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Rep
Minor Peewee AE
9:00 AM-10:15 AM
vs. TBD
TBD [4]
IP 5-6
Team 1 & Team 2
9:15 AM-10:15 AM
Shared Practice
ATOM
AtoMc 8
9:30 AM-10:30 AM
vs. ATOM - AtoMc 7
BAN
Team 1
9:45 AM-11:00 AM
vs. BAN - Team 4
NOV
Team 4 & Team 2
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
MNOV
Team 4 & Team 1
10:15 AM-11:15 AM
Shared Practice
ATOM
AtoMc 1
10:30 AM-11:30 AM
vs. ATOM - AtoMc 4
BAN
Team 6
11:00 AM-12:15 PM
vs. BAN - Team 2
NOV
Team 3 & Team 1
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
MNOV
Team 3 & Team 2
11:15 AM-12:15 PM
Shared Practice
ATOM
AtoMc 6
11:30 AM-12:30 PM
vs. ATOM - AtoMc 2
Rep
Minor Novice Select
12:15 PM-1:15 PM
vs. Ajax
Rep
Minor Atom A
12:45 PM-2:00 PM
vs. Northumberland Nighthawks AE
Rep
Bantam AA
1:00 PM-2:45 PM
@ Oshawa Generals
Campus (1) [B-AA059]
RS
Peewee RS
1:00 PM-2:15 PM
@ Belleville
Rep
Novice A
1:15 PM-2:15 PM
vs. Oshawa Generals-Green
Rep
Atom AA
1:30 PM-2:45 PM
@ Whitby Wildcats
IPSC (5) [A-AA125]
Rep
Minor Atom AA
2:00 PM-3:15 PM
@ Clarington Toros
Darlington [MA-AA040]
Rep
Peewee AE
2:00 PM-3:15 PM
vs. Northumberland Nighthawks
Rep
Novice AA
2:15 PM-3:15 PM
vs. Oshawa Generals
Rep
Minor Bantam AA
3:00 PM-4:45 PM
vs. Pickering Panthers
Rep
Minor Peewee AE
3:00 PM-4:15 PM
vs. TBD
Cornerstone Heinrich [5]
Rep
Peewee AA
3:15 PM-4:30 PM
vs. Oshawa Generals
Rep
Atom A
3:15 PM-4:30 PM
@ Clarington Toros
Darlington [A-A024]
Rep
Minor Peewee AA
4:15 PM-5:30 PM
@ Belleville Bulls
MID
Team 1
4:30 PM-5:45 PM
vs. MID - Team 3
Rep
Atom AE
4:30 PM-5:45 PM
@ Oshawa Generals
Campus (1) [A-AE073]
RS
Atom RS
4:30 PM-5:45 PM
@ Northumberland
Rep
Minor Bantam MD
4:45 PM-6:30 PM
vs. Newmarket Redmen
MID
Team 4
5:45 PM-7:00 PM
vs. MID - Team 2
Rep
Bantam A
5:45 PM-7:30 PM
@ Belleville Bulls
RS
Minor Bantam RS
6:00 PM-7:00 PM
@ NASC Falcons
Rep
Bantam MD
6:30 PM-8:15 PM
vs. Markham Waxers white
Rep
Peewee A
7:15 PM-8:30 PM
vs. Whitby Wildcats Blue
Rep
Minor Midget AA
7:15 PM-9:00 PM
@ Belleville Bulls
Rep
Minor Midget MD
8:15 PM-10:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Rep
Midget AA
8:30 PM-10:15 PM
vs. Ajax Knights
Rep
Minor Atom AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice A
5:15 PM-6:15 PM
Elite Edges
Rep
Atom AA
6:00 PM-7:15 PM
vs. Clarington Toros
Rep
Atom A
6:00 PM-7:15 PM
@ Whitby Wildcats Blue
IPSC (1) [A-A088]
RS
Peewee RS
6:00 PM-7:30 PM
vs. Quinte West
Rep
Novice AA
6:15 PM-7:15 PM
Power Skating
Rep
Minor Peewee A
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep
Peewee AA
7:15 PM-8:30 PM
vs. North Durham Warriors
RS
Bantam RS
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Peewee A
8:15 PM-9:15 PM
Practice
Rep
Minor Bantam MD
8:30 PM-10:00 PM
vs. Whitchurch-Stouffville Clippers
Rep
Minor Bantam A
9:15 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Minor Bantam AA
9:15 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Minor Novice Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom AE
5:15 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Atom A
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee A
6:15 PM-7:15 PM
Practice
Rep
Minor Peewee AE
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee AA
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Bantam A
7:15 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Minor Bantam MD
7:30 PM-9:15 PM
@ Whitchurch-Stouffville Clippers
Stouffville (Pad A) [MB-MD19-157]
Rep
Peewee A
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Midget AA
8:30 PM-10:15 PM
vs. Northumberland Nighthawks
Rep
Midget AA
8:30 PM-10:15 PM
Practice
Rep
Minor Bantam A
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Peewee AA
7:15 AM-8:15 AM
Practice
Rep
Minor Peewee AA
7:15 AM-8:15 AM
Practice
Rep
Minor Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Atom AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Atom AA
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Minor Peewee A
6:30 PM-7:45 PM
@ Oshawa Generals
Campus (1) [MP-A052]
Rep
Minor Bantam MD
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Peewee AA
7:00 PM-8:15 PM
@ Oshawa Generals
Rep
Bantam MD
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Peewee AE
7:15 PM-8:30 PM
@ Whitby Wildcats White
IPSC (4) [P-AE132]
Rep
Midget AA
8:30 PM-10:15 PM
@ Oshawa Generals
Rep
Minor Midget AA
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Minor Midget MD
9:00 PM-10:45 PM
@ Newmarket Redmen
Ray Twinney (1) [MM-MD19-078]
Rep
Bantam AA
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Rep
Novice A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Novice AA
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Minor Novice Select
5:15 PM-6:15 PM
Practice
BAN
Team 1
5:15 PM-6:15 PM
vs. BAN - Team 3
Rep
Minor Atom AE
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Peewee AA
6:15 PM-7:15 PM
Practice
BAN
Team 2
6:15 PM-7:15 PM
vs. BAN - Team 4
Rep
Midget AA
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Atom A
7:15 PM-8:30 PM
vs. Quinte West Hawks
BAN
Team 6
7:15 PM-8:15 PM
vs. BAN - Team 5
Rep
Peewee AE
8:00 PM-9:00 PM
Practice
MID
Team 1
8:15 PM-9:15 PM
vs. MID - Team 2
Rep
Minor Bantam AA
8:30 PM-10:15 PM
Practice
MID
Team 3
9:15 PM-10:15 PM
vs. MID - Team 4
PW
Team 5 - Blues & Team 3 - Avalanche
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
5:00 PM-6:00 PM
Rep Goalie Dev't Minor Novice, Novice & Minor Atom
PW
Team 7 - Yetis & Team 8 - Red Rockets
5:15 PM-6:15 PM
Shared Practice
PW
Team 1 - Raiders & Team 4 - Hornets
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
RS
Minor Bantam RS
6:00 PM-7:30 PM
vs. Oshawa
Rep
6:00 PM-7:00 PM
Rep Goalie Dev't Atom & Minor Peewee
PW
Team 6 - Warriors & Team 2 - Bobcats
6:15 PM-7:15 PM
Shared Practice
Rep
7:00 PM-8:00 PM
Rep Goalie Dev't Peewee & Minor Bantam
Rep
Bantam AA
7:15 PM-8:15 PM
Practice
Rep
8:00 PM-9:00 PM
Rep Goalie Dev't Bantam & Minor Midget
IP 5-6
Team 2 & Team 11
7:00 AM-8:00 AM
Development
IP 3-4
Team 1 - Sharks & Team 2 - Senators
7:15 AM-8:15 AM
Shared Practice
IP 3-4
Team 3 - Flyers
7:15 AM-8:15 AM
Practice
ATOM
AtoMc 7 & AtoMc 6
7:45 AM-8:45 AM
Shared Practice
IP 5-6
Team 4 & Team 9
8:00 AM-9:00 AM
Development
ATOM
AtoMc 2 & AtoMc 4
8:15 AM-9:15 AM
Shared Practice
ATOM
AtoMc 1 & AtoMc 3
8:45 AM-9:45 AM
Shared Practice
IP 5-6
Team 6 & Team 7
9:00 AM-10:00 AM
Development
ATOM
AtoMc 8 & AtoMc 5
9:15 AM-10:15 AM
Shared Practice
PW
Team 8 - Red Rockets
9:45 AM-10:45 AM
vs. PW - Team 5 - Blues
IP 5-6
Team 1 & Team 12
10:00 AM-11:00 AM
Development
MNOV
Team 1
10:15 AM-11:15 AM
vs. MNOV - Team 3
MNOV
Team 4
10:15 AM-11:15 AM
vs. MNOV - Team 2
PW
Team 3 - Avalanche
10:45 AM-11:45 AM
vs. PW - Team 1 - Raiders
IP 5-6
Team 5 & Team 8
11:00 AM-12:00 PM
Development
NOV
Team 3
11:15 AM-12:15 PM
vs. NOV - Team 4
NOV
Team 1
11:15 AM-12:15 PM
vs. NOV - Team 2
PW
Team 2 - Bobcats
11:45 AM-12:45 PM
vs. PW - Team 4 - Hornets
IP 5-6
Team 3 & Team 10
12:00 PM-1:00 PM
Development
PW
Team 7 - Yetis
12:45 PM-1:45 PM
vs. PW - Team 6 - Warriors
Rep
Minor Atom AE
1:00 PM-2:15 PM
vs. Clarington Toros
RS
Bantam RS
1:30 PM-2:45 PM
vs. Oshawa Hawks
Rep
Atom A
1:45 PM-3:00 PM
vs. Whitby Wildcats White
RS
Peewee RS
2:45 PM-4:00 PM
Practice
Rep
Peewee AE
3:30 PM-4:45 PM
vs. North Durham Warriors
Rep
Novice AA
5:00 PM-6:15 PM
@ Oshawa Generals
Donevan [NAH22]
RS
Minor Bantam RS
5:00 PM-6:15 PM
Practice
Rep
Minor Peewee AE
5:30 PM-6:45 PM
@ Kingston Canadians
Centre 70 [MP-AE042]
Rep
Minor Bantam MD
6:00 PM-7:45 PM
@ Bradford Bulldogs
RS
Atom RS
6:15 PM-7:30 PM
vs. Markham
Rep
Midget AA
8:15 PM-10:00 PM
vs. Kingston Canadians
Rep
Bantam MD
8:30 PM-10:15 PM
@ Markham Waxers blue
Milliken Mills [B-MD19-065]
Rep
Bantam AA
8:30 PM-10:15 PM
vs. Whitby Wildcats
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
Other Team Sites
Social Networking
Follow Us On
Follow Peterborough Hockey Association on Twitter
- and -
Visit Peterborough Hockey Association on Facebook
- and -
Follow Peterborough Hockey Association on Instagram
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from peterboroughhockey.com on Monday, November 18, 2019 at 1:48 PM